Świetlica szkolna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30-16:00

Świetlica szkolna jest miejscem, gdzie uczniowie mają zapewnioną zorganizowaną opiekę wychowawczą. Świetlica wspomaga szkołę w procesie dydaktyczno- wychowawczym dążąc do wszechstronnego rozwoju uczniów.

W ramach codziennych zajęć świetlicowych:

1. Rozwijamy zdolności manualne, poprzez różnorodne techniki plastyczne i zajęcia praktyczne.

2. Wskazujemy czynniki wpływające pozytywnie i negatywnie na zdrowie i rozwój.

3. Wyrabiamy nawyki dbania o własne zdrowie (higiena osobista, właściwe odżywianie).

4. Rozwijamy zdolności muzyczne poprzez naukę piosenek, zabawy muzyczno-ruchowe, słuchanie muzyki.

5. Zapewniamy uczniom aktywny wypoczynek, dbamy o ich rozwój fizyczny poprzez zajęcia ruchowe na boisku szkolnym.

6. Dostarczamy radości i zadowolenia poprzez organizację różnorodnych zabaw, konkursów itp., dostosowanych do wieku dzieci.

7. Kształcimy zdolności poznawcze poprzez gry i zabawy dydaktyczne.

8. Rozwijamy zainteresowania czytelnicze poprzez czytanie prasy i literatury dziecięcej, wizyty w bibliotece szkolnej .

9. Uczymy współpracy i współdziałania w grupie rówieśniczej oraz przestrzegania ogólnie przyjętych norm zachowania.

10. Kształtujemy postawy szacunku do kultury, tradycji, obyczajów, wartości narodowych

Wychowawcy świetlicy w roku szkolnym 2019/2020:

mgr Joanna Nowicka

mgr Lilla Gola