Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Brzegu

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM LEKKIEGO TORNISTRA

 

Jak co roku również i w tym, uczniowie naszej szkoły wezmą  udział w akcji OGÓLNOPOLSKIEGO MIESIĄCA LEKKIEGO TORNISTRA. Celem akcji jest rozpowszechnianie informacji na temat profilaktyki wad postawy, zwrócenie uwagi na ciągły problem przeciążonych plecaków uczniów oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości, a – co za tym idzie – działanie na rzecz prostych i zdrowych dziecięcych kręgosłupów. 

Podczas zajęć oraz pogadanek, uczniowie będą  zdobywać wiedzę na temat zasad właściwego wyboru, noszenia, jak również pakowania swojego tornistra. Dzieci będą sprawdzały, co noszą w swoich tornistrach oraz przedstawią swoje propozycje na temat tego jak można  „odchudzić plecak”.

Uczniowie przypomną sobie również ćwiczenia gimnastyczne, które pomagają przywrócić koncentrację uwagi, zlikwidować zmęczenie i znużenie, ale przede wszystkim działają korzystnie na wykształcenie właściwych postaw zdrowotnych. Zapoznają się także z poradami na temat właściwej techniki pakowania tornistra oraz tego co warto zostawić w domu, aby plecak był lżejszy.

Zapraszamy również rodziców do zapoznania się z informacjami zawartymi w przygotowanych broszurkach, a także na gazetce ściennej pedagoga szkolnego.

Wspierajmy wspólnie dzieci, dbając o ich radość i zdrowie

 

Pedagog szkolny - Beata Skalska