MIKOŁAJKI W TEATRZE

Podróż za jeden uśmiech

6 grudnia po raz kolejny wybraliśmy się pociągiem do Opola. Zaczęło się słodko, bo każdy dostał "mikołajkową" tabliczkę czekolady ufundowaną przez Radę Rodziców przy PSP nr 3 w Brzegu. Tym razem celem był udział w spektaklu w teatrze im. Jana Kochanowskiego, pt.:"Podróż za jeden uśmiech".  W opisie spektaklu na stronie opolskiego teatru czytamy, cyt.:

"W drogę. Bez smartfona i biletu w klimatyzowanym przedziale PKP. Nad morze. Do Mielna. Gdziekolwiek. Pola jest gotowa na wszystko. Nawet jeśli oznacza to nocleg bez śniadania w formie szwedzkiego bufetu. Pola nie jest jednak skazana tylko na siebie. Dołącza do niej kuzynka, fit, eko Daśka Fąferska, z którą tworzą wybuchowy duet. Czy taka para może pokonać setki kilometrów i wyjść z tego cało? Komu mogą zaufać? Obcemu kierowcy fińskiego tira, uciekinierkom z pielgrzymki, a może tajemniczej szamance z lasu? A sobie nawzajem? Czy znajdą wspólny język choć pozornie dzieli je więcej niż łączy?Przewrotna adaptacja kultowej powieści Adama Bahdaja to podróż, której pozazdrości głównym bohaterkom każdy uzależniony od ładowarki i gniazdka elektrycznego. Odłóżcie komórki. Dojedziecie bez mapy i aktualnych informacji o korkach."

Po spektaklu gościliśmy w restauracji Manekin, w której posililiśmy się przepysznymi naleśnikami.  Na zakończenie wycieczki, w holu dworca PKP w Brzegu czekała na nas niespodzianka, którą przygotowali nasi rodzice - pomocnicy Świętego Mikołaja.

Szczególne podziękowania dla p. Joanny LITAROWICZ i p. Łukasza ŻUKA.