Pociąg do wolności

„Żeby Polska była Polską” przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. Tymi słowami 8 listopada  2019r. rozpoczęliśmy uroczystą akademię  z okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczniowie klasy 5b i 7c ukazali  wszystkim  zgromadzonym trudną drogę Polaków do niepodległości przenosząc się w przeszłość. Naszym  pociągiem kolejno docieraliśmy do następujących stacji:

1. Niewola,
  2. Powstania: kościuszkowskie, listopadowe i styczniowe,
  3. Pierwsza wojna światowa,
  4. Wolność.

Część artystyczna była wzbogacona o pieśni patriotyczne, które zostały wykonane przez zespół wokalny, fletowy, a także solowy występ p. Marty Grzesiak – Topeczko oraz Zosi Borończyk  z kl. Vb.

Po występie  wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy, a na koniec  uroczystości zabrała głos pani dyrektor Agata Wyrwas.

Akademię  przygotowały panie Marta Grzesiak – Topeczko oraz Ewa Piekarczyk, natomiast dekorację wykonała kl. VIII c za co serdecznie dziękujemy.