W RAMACH SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE - NAUCZYCIELE W II OPOLSKIM BIEGU BELFRA

Występ Naszych nauczycieli podczas II Opolskiego Biegu Belfra

26 października 2019 r. odbył się w Grodkowie II Opolski Bieg Belfra. Organizatorem był Opolski Kurator Oświaty. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Wojewody Opolskiego.

Na zawody stawiło się blisko 250 zawodników, w tym 5 z naszej szkoły: Beata Lewandowska, Bożena Adamczyk, Elżbieta Żagiel, Magdalena Juchniewicz oraz Marek Baron. 133 uczestników zmierzyło się na dystansie 10 km. Pozostali wzięli udział w biegu Nordic Walking na dystansie 5 km. Nasi nauczycieli godnie reprezentowali Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Brzegu. Pani Elżbieta Żagiel zajęła II miejsce w kategorii nauczycieli kontraktowych kobiet, natomiast Pani Bożena Adamczyk III miejsce w kategorii nauczycieli dyplomowanych kobiet. Obie startowały w biegu Nordic Walking. Wśród mężczyzn w biegu na 10 km II miejsce zajął Pan Marek Baron w kategorii nauczycieli kontraktowych i stażystów. Nasi nauczyciele biorąc udział w tej imprezie sportowej promowali  również aktywny styl życia, co doskonale wpisuje się w program SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE.

Ważnym i bardzo miłym faktem było to, iż wśród kibiców biegu znaleźli się rodzice dzieci uczęszczających do naszej szkoły. Bardzo dziękujemy za wsparcie na trasie Państwu Monice i Adamowi Szczepańskim z klasy Vc.