Lekcja w muzeum

W piątek 25 października 2019r. nasza klasa z panią K.Rosińską poszła do Muzeum Piastów Śląskich na lekcję muzealną pt.,"Umyj się,uczesz się ... Z dziejów higieny".

Na miejscu powitała nas p.mgr Anna Techmańska i zaprosiła nas na pierwsze piętro do "Sali Zielonej" , tam rospoczęła się lekcja. Słchaliśmy o higienie osobistej ludzi  od prechistorii do renesansu , było mówione o:

-higienie ciała,

-higienie włosów,

- o tym, że woda jest szkodliwa dla ludzi,

-o pannach w skukniach z przyczepionymi nocnikami,

-o pożyteczności wszy,

-o dawnych sposobach załatwiania się,

-o praniu ubrań,

-o skutkach mycia i niemycia itp.

Po prelekcji poszliśmy na parter do "Sali Srebnej", gdzie zozobaczyliśmy dawne wyposarzenie toalet i wystawę rzeczy do higieny osobistej.

Wycieczka bardzo nam się podobała.  Zajecia były bardzo pouczające i momentami zbawne. Pani mgr A. Techańska ciekawie opowiadała o higienie i pokazła interesujące eksponaty.

autor: Igor Jaskólski