Wizyta na barce

11 października byliśmy gośćmi na zabytkowej barce. Poczytajcie sprawoazdania Sylwka i Jonatana z klasy VIa!

11 października nasza klasa wraz z 3 innymi klasami wybrała się pieszo nad Odrę.

Zwiedziliśmy tam przedwojenną barkę o nazwie Irena, która została wybudowana 1936 roku przez pewnego marynarza. Przez cały czas każdy zastanawiał się, czy popłyniemy w rejs, lecz to nie nadarzyło się. Przewodnik opowiadał o ciekawym, lecz ubogim życiu mieszkańców barki. Opowiadał m.in. o toalecie, kajutach, o zabawach i czasie wolnym mieszkańców, a także o pracach- niektóre z nich były naprawdę ciężkie.

Pod spodem znajdowała się ładownia z ciekawym sprzętem.

Najbardziej podobała mi się maszyna do pisania oraz dawne komputery. Ogólnie rejs nie był zły, lecz szkoda, że nie było pływania po Odrze.

Sylwester Sinkowski

11 października byliśmy na barce Irena z 3 innymi klasami.

Pan przewodnik oprowadził nas po barce, byliśmy w 2 ładowniach. W jednej przewożono surowce takie jak kamienie, węgiel, żwir, a w drugiej zboże- kukurydzę, pszenicę. Pan opowiadał nam, jak wyglądało życie na barce, jak się kąpali, jak załatwiali swoje potrzeby, co jedli. Wyświetlił nam na dużej tablicy wiele zdjęć przedstawiających kiedyś barkę Irena.

Jedno zdjęcie wszystkim się podobało, ponieważ był na nim mały piesek.  Pan nam opowiadał, że dawniej na barce przez to, że przwozili żywność, pojawiały się szczury, a ten mały piesek je zabijał, żeby nie zjadały np. pszenicy. W drugiej ładowni najbardziej podobały mi się małe modele samolotów wojennych i starych statków, super też było śmigło z helikoptera.

Rozczarowało mnie to, że jednak nie było rejsu, ale chcociaż zobaczyłem ciekawe modele samolotów wojennych i starych statków.

Jonatan Kość