- Odwiedziny: 2787995
- Do końca roku: 277 dni
- Do wakacji: 84 dni
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Brzegu
-
Statystyki
XXVI MEMORIAŁ IM. ANNY LITYŃSKIEJ
W czwartek 3 pańdziernika 2019 r na Stadionie Miejskim w Brzegu odbył się XXVI Memoriał im. Anny Lityńskiej w biegach przełajowych. Anna Lityńska była wieloletnią nauczycielką wf i propagatorką biegania w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu, czyli szkoły, która jest głównym organizatorem imprezy poświęconej jej pamięci.
Naszą szkołę w XXVI Memoriale im. Anny Lityńskier reprezentowali uczniowie klas IV- VIII, którzy mimo kiepskich warunków pogodowych licznie stawili się na bieżni Stadionu miejskiego w Brzegu. Chłopcy i dziewczyny rywalizacji w biegach przełajowych na różnych dystansach.Prócz klasyfikacji indywidualnej , prowadzona była, także klasyfikacja drużynowa, do której zawodnicy i zawodniczki zbierali pkt dla swoich szkół. Opiekunami młodzieży z naszej szkoły byli : Marta Hawrylów - dziewczyn i Marek Szulczewski - chłopców.
W indywidualnym biegu przełajowym na 800 metrów naszą szkołę reprezentowali uczniowie z rocznika 2009 i byli to:
1. Klara Małek z klasy 5B, która zajeła II MIEJSCE W POWIATOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH i tym samym wywalczyła udział w zawodach wojewódzkich .
2. Daniel Szczepański z klasy 5C, który w swojej kategorii był najlepszy, zdobył I MIEJSCE W POWIATOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH i awans do zawodów wojewódzkich.
W drużynowych i indywidualnych biegach przełajowych na dystansie 1200m nasza szkołę reprezentowali chłopcy i dziewczynki z klas 5 - 6.
Zawodniczkami , które zmierzyły sie z tym dystansem to :
1. Julia Bury z klasy 6 A
2. Wiktoria Tuńska z klasy 6A
3. Zuzia Koza z klasy 6B
4. Dorota Piotrowska z klasy 6B
5. Szczucka Julia z klasy 6 B
Zawodnikami z klas 5-6, którzy pokonali dystans 1200 m byli :
1. Mazurkiewicz Mieszka 5 C
2. Kamil Kruczek z klasy 5C
3. Bartosz Młynarczyk z klasy 6 a
4. Igor Dawidowicz z klasy 6 b
5. Jakub Iwaśków z klasy 6 E
6. Przemysław Mickiewicz z klasy 6 E
7. Patryk Pietruszkiewicz z klasy 6 E
Chłopcy z klas 5-6 dzięki uzyskanym pkt. staneli na podjum zajmując DRUŻYNOWO II MIEJSCE W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH .
Bardzo dobrze spisali się uczniowie i uczennice klas 7-8 , którzy w Memoriale im. Anny Lityńskiej mieli do przebiegnięcia 1500 m .
Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny w składzie :
1. Natalia Jońska z klasy 8 B - która staneła na podjum zajmując III MIEJSCE W POWIATOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH i będzie reprezentować naszą szkołę na zawodach wojewódzkich .
2. Martyna Dykus z klasy 8b
3. Wiktoria Noworolska z klasy 7 c
4. Martyna Marciniak z klasy 7 c
5. Małgorzata Parnicka z klasy 8 c
DRUŻYNOWO dziewczyny okazały się najlepsze , zdobywając największą liczbę punktów i I MIEJSCE W POWIATOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH . Tym samym uzyskały awans do zawodów wojewódzkich.
Chłopcy z klas 7-8 w biegu na 1500 m wystąpili w składzie :
1. Maciej Dacyszyn z klasy 8c - który okazał sie najlepszy zdobywając I MIEJSCE W POWIATOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH i awans do zawodów wojewódzkich
2. Kamil Rychtowski z klasy 8c
3. Jakub Hojeński z klasy 8c
4. Paweł Baś z klasy 7a
Chłopcy z klasy 7-8 dzięki zdobytym pkt. w biegu na 1500M wywalczyli drużynowo II MIEJSCE w POWIATOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH .
WSZYSTKIM ZAWODNIKOM REPREZENTUJĄCYM NASZĄ SZKOŁĘ W XXVI MEMORIALE IM. ANNY LITYŃSKIEJ GRATULUJEMY UZYSKANYCH WYNIKÓW I DZIĘKUJEMY ZA SPORTOWĄ POSTAWĘ I NIEZWYKŁĄ WALECZNOŚĆ
autor M. Hawrylów