XXVI MEMORIAŁ IM. ANNY LITYŃSKIEJ

W czwartek 3 pańdziernika 2019 r na Stadionie Miejskim w Brzegu odbył się XXVI Memoriał im. Anny Lityńskiej w biegach przełajowych. Anna Lityńska była wieloletnią nauczycielką wf i propagatorką biegania w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu, czyli szkoły, która jest głównym organizatorem imprezy poświęconej jej pamięci.

Naszą szkołę w XXVI Memoriale im. Anny Lityńskier  reprezentowali uczniowie klas  IV- VIII, którzy mimo kiepskich warunków pogodowych licznie stawili się na bieżni Stadionu miejskiego w Brzegu.  Chłopcy i dziewczyny rywalizacji w biegach przełajowych na różnych dystansach.Prócz klasyfikacji indywidualnej , prowadzona była, także klasyfikacja drużynowa, do której zawodnicy i zawodniczki zbierali pkt dla swoich szkół. Opiekunami młodzieży z naszej szkoły byli : Marta Hawrylów - dziewczyn i Marek Szulczewski - chłopców.

W indywidualnym biegu przełajowym na 800 metrów naszą szkołę reprezentowali uczniowie z rocznika 2009 i byli to:

1. Klara Małek z klasy 5B, która zajeła II  MIEJSCE W POWIATOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH  i tym samym wywalczyła udział w  zawodach wojewódzkich .

2. Daniel Szczepański z klasy 5C, który w swojej kategorii był najlepszy,  zdobył  I MIEJSCE W POWIATOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH  i  awans  do zawodów  wojewódzkich.

W  drużynowych i indywidualnych biegach przełajowych  na dystansie  1200m  nasza szkołę  reprezentowali chłopcy i   dziewczynki  z klas  5 - 6.

Zawodniczkami , które zmierzyły sie z tym dystansem to :

1. Julia Bury z  klasy 6 A

2.  Wiktoria  Tuńska z klasy  6A

3. Zuzia Koza z klasy 6B

4. Dorota Piotrowska z klasy   6B

5. Szczucka Julia z klasy  6 B

Zawodnikami   z  klas 5-6,  którzy pokonali dystans 1200 m byli    :

1. Mazurkiewicz Mieszka 5 C

2. Kamil Kruczek z klasy 5C

3. Bartosz Młynarczyk z klasy  6 a

4.  Igor Dawidowicz z klasy 6 b

5. Jakub Iwaśków z klasy 6 E

6. Przemysław Mickiewicz z klasy 6 E

7. Patryk Pietruszkiewicz  z klasy 6 E

Chłopcy z klas 5-6 dzięki uzyskanym pkt.  staneli na podjum zajmując DRUŻYNOWO  II MIEJSCE W   BIEGACH PRZEŁAJOWYCH .

Bardzo dobrze spisali się uczniowie i uczennice klas 7-8 , którzy w Memoriale im. Anny Lityńskiej mieli do przebiegnięcia 1500 m .

Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny w składzie :

1. Natalia Jońska z klasy 8 B - która staneła na podjum zajmując III MIEJSCE W POWIATOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH i będzie reprezentować  naszą szkołę na zawodach wojewódzkich .

2. Martyna Dykus z klasy 8b

3. Wiktoria Noworolska z klasy 7 c

4. Martyna Marciniak z klasy 7 c

5. Małgorzata Parnicka z klasy 8 c

DRUŻYNOWO dziewczyny okazały się najlepsze , zdobywając największą liczbę punktów  i    I MIEJSCE W POWIATOWYCH  BIEGACH PRZEŁAJOWYCH  . Tym samym  uzyskały awans do zawodów wojewódzkich.

Chłopcy z klas 7-8   w biegu na 1500 m  wystąpili w składzie :

1. Maciej Dacyszyn z klasy  8c -  który  okazał sie najlepszy  zdobywając  I MIEJSCE W POWIATOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH  i awans do zawodów wojewódzkich

2. Kamil Rychtowski z klasy 8c

3. Jakub Hojeński z klasy 8c

4. Paweł Baś z klasy 7a

Chłopcy z klasy 7-8 dzięki zdobytym pkt.  w biegu na 1500M  wywalczyli  drużynowo II MIEJSCE  w  POWIATOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH .

WSZYSTKIM  ZAWODNIKOM REPREZENTUJĄCYM NASZĄ SZKOŁĘ W XXVI MEMORIALE IM. ANNY LITYŃSKIEJ GRATULUJEMY UZYSKANYCH WYNIKÓW  I DZIĘKUJEMY ZA SPORTOWĄ POSTAWĘ I NIEZWYKŁĄ WALECZNOŚĆ

autor M. Hawrylów