Zdrowe śniadanie dla całej szkoły

Jako Szkoła Promująca Zdrowie zrobiliśmy kolejny krok i rozpoczęliśmy akcję „zdrowe śniadania dla całej szkoły”. Polega ona na wspólnym przygotowaniu śniadania przez uczniów klas młodszych i starszych- w ścisłej współpracy- dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Wcześniej rodzice i uczniowie każdej z klas wybrali się na zakupy z panią Sylwią Roczniak- ekspertką od zdrowego odżywiania, a mamą Mikołaja z 1 a. Zakupów dokonano w Kauflandzie, markecie, który był sponsorem naszego śniadania. Pierwsze wspólne śniadanie przygotowały klasy 1 a, 2 a i 7 c z wychowawczyniami. W

małej sali gimnastycznej szybko i sprawnie podzieliliśmy role oraz przydzieliliśmy zadania i już na drugiej lekcji zaprosiliśmy gości na zdrowy poczęstunek. Naprawdę nakarmiliśmy całą szkołę zdrowymi kanapkami, sami też się posilaliśmy, bo jako organizatorzy chcieliśmy dobrze wypaść, a należało również pilnować organizacji całego przedsięwzięcia, po śniadaniu bowiem czekały nas warsztaty zdrowego odżywiania prowadzone przez panią Sylwię Roczniak. Mieliśmy za zadanie przeczytać skład płatków znanej firmy oraz zastanowić się, co nam daje cukier i dlaczego zimą lepiej jeść kiszonki. To był naprawdę udany dzień, inny niż wszystkie, ale nie ostatni. Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy przynieśli swoje produkty na śniadanie, dziękujemy również Piekarni „Paulinka” za pyszny chleb staropolski. Następny zdrowy posiłek dla całej szkoły wkrótce!
                                                                                                                                                                                                            Jolanta Mozolewska