Kalendarium

Sobota, 2015-05-23

Imieniny: Leoncjusza, Michała

Statystyki

  • Odwiedziny: 163701
  • Do końca roku: 222 dni
  • Do wakacji: 34 dni
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

                     dziennik

Zapraszamy na doroczny festyn szkolny - PIKNIK U PRUSA, który rozpocznie się w sobotę 23 maja  o godz. 15-tej na boisku PSP 3 przy ul. Prusa. W programie jak zwykle dużo atrakcji: konkurencje rekreacyjno - sportowe, konkursy, pokazy, zjeżdżalnia dla najmłodszych, pyszne wypieki rodziców, mnóstwo słodyczy i dobrej zabawy. Dziękujemy Radzie Rodziców i sponsorom za wsparcie naszej imprezy. Zapraszamy do "TRÓJKI"!

Artykuły

Konkurs matematyczny Pangea

2015-05-17

W bieżącym roku szkolnym naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w Międzynarodowym  Konkursie Matematycznym „Pangea”. Składał się z dwóch etapów: szkolnego i finałowego. Został przeprowadzony w dziewięciu kategoriach:

  • szkół podstawowych (dla klas 4, klas 5, klas 6)
  • szkół gimnazjalnych (dla klas 1, klas 2, klas 3)
  • szkół licealnych (dla klas 1, klas 2, klas 3).

W pierszym etapie z zadaniami konkursowymi zmierzyło się 36 naszych uczniów.

Czytaj więcej o: Konkurs matematyczny Pangea

Ekologiczny tydzień w klasie Ib

2015-04-26
Powiększ zdjęcie

         Uczniowie naszej klasy brali udział w akcji, która miała na celu zachęcić nas do podejmowania takich działań, które przyczynią się do tego, że nasza Ziemia będzie czysta, pełna zieleni, a nie śmieci.

        Przygotowaliśmy plakaty "Przyroda - mokja miłość", maowaliśmy kredą na chodnikach "radosną Ziemię", wykonaliśmy zdrowe kanapki. W czwartek pokazaliśmy, że można z niczego zrobić coś. W piątek zaś prezentowaliśmy ekologiczną modę.

        W przygotowaniach brali udzial również nasi rodzice, za co serdecznie Im dziękujemy razem z naszą wychowawczynią.

                                                              uczniowie klasy Ib z wychowawczynią Teresą Januszkiewicz

Czytaj więcej o: Ekologiczny tydzień w klasie Ib

Tydzień Ekologiczny - Dzień Ekologa - kolor niebieski

2015-04-26
Powiększ zdjęcie

W piątek, ubrani na niebiesko uczestniczyliśmy w pokazie mody ekologicznej. Spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie - modele zaprezentowali stroje wykonane samodzielnie lub z pomocą rodziców z różnych odpadków.  Pomysłowość uczniów nie miała granic i pokazała, że z surowców wtórnych można stworzyć fantastyczne kreacje- spódniczki z kolorowych gazet, bransoletki czy opaski z kapsli i nakrętek od butelek, suknie z worków na odpady oraz makulatury, czy modne torebki z pudełek. Na zakończenie pokazu pni dyrektor nagodziła uczestników słodkimi upominkami.

 

Czytaj więcej o: Tydzień Ekologiczny - Dzień Ekologa - kolor niebieski

Tydzień Ekologiczny - Dzień Ziemi - kolor brązowy

2015-04-26
Powiększ zdjęcie

      Dziś, w czwartek, uczestniczyliśmy w apelu ekologicznym pt: "Na wysypisku śmieci"  przygotowanym przez klasę IIb wraz z wychowawczynią panią Wiolettą Zalezińską. Młodzi artyści w przezabawny sposób uczyli o konieczności segregacji śmieci i wykorzytywania surówców wtórnych.

      Dodatkowo, uczniowie wszystkich klas przygotowali wspólną wystawę prac plastyczno-technicznych pt "Sztuka ze śmieci", którą można podziwiać na korytarzu szkolnym.

 

Czytaj więcej o: Tydzień Ekologiczny - Dzień Ziemi - kolor brązowy

Tydzień Ekologiczny - Dzień Zdrowia - kolor biały

2015-04-26
Powiększ zdjęcie

Dziś, w Dniu Zdrowia, w białych strojach spotkaliśmy się z ratownikami medycznymi, którzy uczyli nas jak udzielać pierwszej pomocy. Również pani pielęgniarka spotkała się z uczniami, którym opowiadała o zdrowiu. W klasach uczniowie wykonywali zdrowe przekąski sałatki i kanapki.

Czytaj więcej o: Tydzień Ekologiczny - Dzień Zdrowia - kolor biały